Help de museumdirecteur!
In dit project gaan kinderen vitrines inrichten met oude voorwerpen, samen met een museumdocent. Voor ze aan de slag gaan, krijgen ze een brief van de museumdirecteur die de kinderen om hulp vraagt.

Hoe is het om museumdirecteur te zijn? Eén ding is in elk geval zeker: druk! Daarom worden leerlingen van groep 3 en 4 om hulp gevraagd. In dit project gaan kinderen vitrines inrichten met oude voorwerpen, samen met een museumdocent. Ze bespreken de voorwerpen met elkaar en maken er mooie omschrijvende tekstbordjes bij. Voor ze aan de slag gaan, krijgen ze een brief van de museumdirecteur die de kinderen om hulp vraagt.
Tijdens het inrichten van de vitrines, vertellen de kinderen elkaar over de voorwerpen en worden er tekstbordjes gemaakt die de voorwerpen omschrijven. Daarna wordt er door de tentoonstelling gelopen met doe- en kijkopdrachten. De kinderen verzinnen samen met de museumdocent een eigen titel bij hun favoriete museumstuk. De leerlingen een stuk wijzer, de museumdirecteur blij met minder werk!
Leerdoelen
- kennismaken met een museum aan de hand van verschillende voorwerpen
- leerlingen verwerven enige kennis over en krijgen waardering voor aspecten van cultureel erfgoed
Praktische informatie
- voorbereiding op school: aankondiging m.b.v. toegestuurde brief van de museumdirecteur
- tijdsduur: 60 minuten
- locatie: Museum Flehite
- kosten: € 76,- ex. btw
- vervoer: eigen vervoer
- maximum aantal leerlingen: 30