De Katoendrukkerij

De impact van katoen

​​In het lesprogramma 'De impact van katoen' maken de studenten kennis met materieel ambachtelijk werk in een eigentijds jasje. Ze gaan zelf ontwerpen in Illustrator en maken gebruik van een CNC frees. Daarmee ontwikkelen ze een eigen stof die ze verder verwerken.

Informatie
Aanbod voor
mbo
Locatie activiteit

De Katoendrukkerij

Wanneer

Op aanvraag

Duur

In overleg

Deelnemers

Maximaal 30 studenten

Bekijk later opnieuw
Delen
dans workshop
Heb je een vraag?

Neem contact op met onze adviseurs.

Beleef de Katoendrukkerij

  • Soort: Workshop 
  • Aanbieder: De Katoendrukkerij
  • Discipline: Ambacht
  • Locatie: De Katoendrukkerij in de Volmolen, Plantsoen Noord 2 in Amersfoort
  • Niveau: Mbo
  • Kosten: Op aanvraag
  • Tijdsduur: In overleg

Het programma bestaat uit 4 onderdelen: 

Deel 1 – Instructie met filmpje en toelichting op de onderwijslocatie.  

Deel 2 – Ontwerptijd op de onderwijslocatie door de studenten. Zelfwerktijd voor de studenten. De studenten krijgen daarvoor toegang tot de e-learnings. Ze werken met Illustrator en maken hun eigen unieke ontwerp. Een selectie daarvan werken we in de Katoendrukkerij uit. 

Deel 3 – Aan de slag in de werkplaats van Katoendrukkerij De Volmolen. De studenten nemen hiervoor zelf stof of een kledingstuk mee en bedrukken dit met hun unieke ontwerp en experimenteren met patronen. We werken in twee groepen. De parallelgroep brengt in de tussentijd een bezoek aan Kunsthal KadE. Voor studenten tot 18 jaar is dit kosteloos. 

Deel 4 – Verwerkingsopdracht. Met het eindresultaat van het ontwerp op het textiel maken de studenten een eindproduct. Kortom, ze maken hun textiel toepasbaar in een kunstvorm. Denk hierbij aan een still, post, tableaux-vivant of vlog.

Cookies

Deze website gebruikt cookies om je een optimale ervaring te bieden.