Museum Flehite

De steen en de tijd

Activiteit
Erfgoedbezoek
Locatie
Museum Flehite, Amersfoort
Kunstdiscipline
Erfgoed
Leerjaar
Groep 1 en 2
Tijdsduur
75 minuten
Kosten
€ 150,- per klas

Wat bedoelen we nou eigenlijk met vroeger? Is dat een week geleden? Een maand, een jaar? Of is het zo lang geleden, dat opa en oma nog klein waren. Voor kleuters is het vaak een lastig begrip.

Dit interactieve project sluit aan op het prentenboek De Steen en de Tijd van Rian Visser en Tineke Meirink, dat gaat over de tijd die een zwerfkei aan zich voorbij ziet gaan. 

Wat gaan leerlingen doen?

In het museum neemt de museumdocent de kinderen, ieder met een eigen keitje, mee op reis door de tijd. Onderweg komen ze heel bijzondere oude dingen tegen, zoals een echte mammoettand, een brandemmer en een oude draaitelefoon. Voorwerpen die ze goed mogen bekijken en misschien zelfs wel aanraken! Weer aangekomen in het nu, gaan de kinderen aan de slag in Depot Junior in het museum: ze tekenen, knippen en plakken de omgeving waarin hun eigen keitje zich thuis voelt. De kleine kijkkastjes die ze maken worden aan het einde van de les meegenomen.

Kerndoelen

  • Kerndoel 1 en 4: leerlingen gebruiken taal in een ander leergebied en gaan in gesprek, waarbij ze nieuwe woorden gebruiken.
  • Kerndoel 27: leerlingen verkennen historische verschijnselen; ze maken een begin aan hun besef van tijd en veranderingen door de tijd heen.
  • Kerndoel 36 a en b: de leerling verbeeldt zelf een situatie uit de eigen tijd en omgeving, met gebruikmaking van eenvoudige beeldende materialen, technieken en gereedschappen.

Leerdoelen

  • De leerlingen ontwikkelen hun besef van tijd en verandering van het (menselijk) leven door de tijd.
  • De leerlingen maken kennis met het museum.
  • De leerlingen denken na over én verbeelden hun eigen leefomgeving.

Cookies

Deze website gebruikt cookies om je een optimale ervaring te bieden.